NFIF Hovedterminliste

NORGES FRI-IDRETTSFORBUND HOVEDTERMINLISTE 2017

 Norske mesterskap

 Internasjonale mesterskap/E-cup etc.

 Nordiske arrangementer

 Andre sentrale arrangements

Liste er preliminær og endringer kan finne sted!

Dato Arrangement Sted Januar

Reykjavik International Reykjavik, ISL

Februar

4.-5. Innendørs-NM + NM hopp u/tilløp senior/junior Ulsteinvik

4.-5. SM Mangekamp Uddevalla, SWE

5. Europacup klubblag terrengløp

11. FIN-NOR-SWE-ISL/DEN innendørs landskamp Tammerfors, FIN

18.-19. Dansk innendørsmesterskap DEN

18.-19. Finsk innendørsmesterskap Jyväskylä, FIN Globen-Galan Stockholm, SWE NM mangekamp innendørs Nord-norsk mesterskap innendørs

Mars

3.-5. EM innendørs Beograd, SRB

3.-5. UM innendørs Rud

11.-12. European Winter Throwing Cup

19.-25. VM innendørs veteraner Daegu, KOR

26. VM terrengløp Kampala, UGA Universiaden terrengløp Nordisk innendørs for veteraner

April

1.-2. NM terrengløp (korte distanser+staf.) Strandebarm

Mai

1. VM stafetter

13. Holmenkollstafetten Oslo

20. ? Nordic 10000m Challenge Aarhus, DEN

20.-21. NM stafetter Hamar

20.-21. NM mangekamp

21. EA Race Walking Cup Podebrady, CZE

27.-28. Europacup klubblag senior Gruppe A Mersin, TUR IAU Trail VM Badia Protaglia, ITA NM Ultraløp – 100km TineStafetten EM veteraner – non-stadia Elitestevne I
Juni

10. European 10 000m Cup

10.-11. Nordisk mesterskap mangekamp Kuortane, FIN

15. Exxon Mobil Bislett Games – Diamond League Oslo

24.-25. European Team Championships – Superleague Lille, FRA Stockholm Marathon Stockholm, SWE Folksam Grand Prix – Göteborg Friidrott Grand Prix Göteborg, SWE Stockholm Bauhaus Athletics – Diamond League Stockholm, SWE European Team Championships – 1. league NM motbakkeløp VM motbakkeløp langdistanse Elitestevne II VM motbakkeløp Youth Cup Folksam Grand Prix – Sollentuna Grand Prix Sollentuna, SWE EM veteraner motbakkeløp NM Maraton NM kappgang landevei NM langdistanse veteran Åpent Nord-norsk mesterskap

Juli

1.-2.European Combined Events Team Championships 8. European Mountain Running Championships

12.-16. VM U18 Nairobi, KEN

13.-16. EM U23 Bydgoszcz, POL

15.-23. VM for funksjonshemmede (IPC) London, GBR

20.-23. EM junior Grosseto, ITA

22.-30. European Youth Olympic Games Györ, HUN

27.-6. EM veteraner stadia Århus, DEN Nordisk mesterskap veteraner Folksam Grand Prix – Göteborg Friidrott Grand Prix Göteborg, SWE Folksam Grand Prix – Karlstad Grand Prix Karlstad, SWE NM veteraner 4/5-kamp

August

5.-13. VM London, GBR

11.-13. NM junior Harstad

19.-20. Nordisk juniorlandskamp 19 år SWE

19.-20. SpareBank 1 Lekene Bodø

20.-25. Universiade Taipei, TPE

25.-27. Hovedmesterskapet Sandnes NM veteraner Bendit-lekene 13-14 år Tre steder World Mountain Running Championships veteraner Elitestevne III IAU 100 km EM 100km

September

1.-3. Ungdomsmesterskapet Bergen

1.-3. Finnkampen Stockholm, SWE

2.-3. Barents Summer Games Bodø

16.-19. Europacup klubblag junior NM veteraner kast-5-kamp NM Halvmaraton World Mountain Running Championships Nordisk landskamp og mesterskap kappgang SWE NM Ultraløp terreng Verdenscup IAU 24 Hours VM & EM Belfast, IRL NM veteraner kastfemkamp

Oktober

14. NM terrengløp (lange distanser) Vik i Sogn VM veteraner November

18. ? Nordisk mesterskap terrengløp DEN

Desember

10. EM terrengløp Šamorin, SVK